WiFi Hacking FAQ

Z AMP Sec
Přejít na: navigace, hledání

Hacking WiFi - WEP crack tutoriály

Všechny dostupné Hackerské tutoriály včetně návodů na BackTrack Linux CZ najdete na stránce AMP CZ Hacking WiFi. FAQ k aplikaci Aircrack-ng je v Aircrack-ng FAQ. Další manuály jsou v WiFi Hacking (externích) odkazech, včetně návodů (odkazy) na výrobu (home made) Wi-Fi antén. Oba seznamy čítají na 100 návodů a obsahují jak text tak i obrázky a videa.

Rychlá orientace v problematice

Dodržení postupu a logiky obsažené v bodech jedna až pět šetří námahu a vynaloženy čas na rozběhnutí nebo konfiguraci počítače pro testování WiFi sítí. 1. Nákup vhodného (wifi karta, kabel, antena) hardware, podrobná znalost všeho co používate. 2. Audit vlastní konfigurace, operačního systému, ovladačů a instalovaných aplikací. Pokud nevíte co v počítači máte, identifikujte software, konfiguraci, hardware, verzi ovladačů atd. Tato vědomost pomůže u řešení problémů ve fóru. Vlastní konfiguraci automaticky píšte (v souvislostech) do každého dotazu ve fóru. Nečekejte až se někdo bude ptát 3. Po identifikaci si potřebné údaje (seznam aplikaci, ovladačů, verze, chipset, vaše vybavení) poznačte, případně doplňte chybějíci aplikace. Proveďte potřebné úpravy ovladačů. Řešte konkrétni postup nebo tutoriál až když máte vše k dispozici. Pokud nemáte potřebný hardware (antenu), řešení síly signálu nemá smysl stejně tak injekci paketů bez funkčního ovladače nebo správne wifi karty. Nákup karty nebo úpravu driveru lze ve fóru diskutovat taky. Pište ovšem každou věc na správne místo. 4. Test funkčnosti. 5. Praxe.

Jaký chipset zvolit pro WiFi Hacking ?

Hodně důležitá otázka. Nákup wifi karty a následné zjišťování toho co umí je špatná cesta. První věc je alespoň základní znalost bezdrátových karet. Pokud kartu neznáš a v problematice chipsetů se neorientuješ poraď se (třeba na našem IRC kanálu). Decentní seznam bezdrátových karet pro Hacking WiFi je k vidění v článku Co umí vaše WiFi karta.

Jaký operační systém zvolit pro WiFi Hacking ?

Bez ohledu na to co momentálně umíš jdi do Linuxu. Existují speciální distribuce určeny přímo pro testování zabezpečení (Backtrack, Wifislax) které obsahují desítky nástrojů a není potřeba instalovat je na hardisk. AirDump.Cz distribuuje tyto operační systémy kevšemu s českou lokalizací. Možnosti v rámci hackingu (obecně) jsou s Linuxem neporovnatelně širší než ve Windows. Každá sebelepší aplikace na hackování pro Windows je původně Linuxová (nebo GNU, open source). Neimitujte - používejte originál. Pokud sáhnete po specializované distribuci jakou je bezesporu WiFiSlax nebo Backtrack nepotřebujete nic dalšího (obsahuje 200 hackerských nástrojů). Když zvládneš základ můžeš pokračovat dál.

Jak se rychle naučit Linux příkazy

V seznamu příkazů pro Linux najdete malou příručku a nejpoužívanější příkazy pro práci s Linuxem.

Mohu pro WiFi Hacking použít libovolný Linux ?

V zásadě ano. Aplikace fungují stejně na *každém linuxu. Potíž může nastat u speciálních ovladačů. Specializované (hackerské) distribuce obsahují ošetřené ovladače. Běžné distribuce ne.

"každý linux" = libovolná distribuce.. redhat, debian, ubuntu, slackware, opensuse, mandriva, backtrack atd.

Je instalace Linuxu složitá ?

Ne není to těžké. Každá nová verze Linuxu dokáže automaticky detekovat a použít volné místo na disku. Existují výjmky - tam ale vystačíte s pouhým rozdelením disku a nasmerovánim instalátoru na vyhrazenou část disku. Na to jak instalovat se můžete podívat do Linux Backtrack Instalace. Výjmka existuje, jedná se ale o distribuce na které určitě běžně nenarazíte :)

Jména aplikací a značení adresářů v Linuxu

Značení složek a systém souborů může být pro člověka který vidí Linux prvně matoucí. Na druhou stranu distribuce Linuxu používají stejné a logické značení jak disků tak hardware. Drtivá většina konfigurací provedených uživatelem je uložena ve složce /home/uživatel/.aplikace/neco.conf a systémová konfigurace ve složce /etc/...

Lze zachytit IVs rámce ve Windows ?

Ano. Tady je ale nutné podotknout, že existují dvě podmínky. Software a hardware. U software rozlišujeme další dvě možnosti. Aktivní a pasivní ziskávání dat. Zachytávat IV's v Airodump (nebo Airodump-ng, AiroPeek NX, OmniPeek, CommView for WiFi) v operačním systému Windows XP lze. Na chipsetu Hermes, Atheros, Realtek a Prism. Pro podrobnější informace a specifiká viz seznam tutoriálů.

Funguje Packet injection ve Windows ?

Ne. Packet injection s Aireplay je možná v OS Linux. Edit: tato možnost už existuje. Popsána je v návod na AMP CZ. Tutoriál je experimentálni a je to zlátanina.

Lze injektovat i jinak než v Aireplay-ng ?

Ano. Existuje patch. Jmenuje se Lorcon (Loss Of Radio CONnectivity) a díky této knihovně po opatchováni Wireshark dokáže injektovat pakety. Pokud by pro vás byl patch hardcore distribuce Backtrack obsahuje již patchnutej Wireshark.

Ma smysl hackovat bezdrát s Windows ?

Ne. Nehodí se ani na kolekci dat ani na hacking. Uvědom si, že Windows je operační systém na všechno a na nic. Pokud nesedite na páterní lince, pasivní kolekce dat může trvat dni nebo týdny. Soubor kevšemu zabere na disku hodně místa a nikdo vám nezaručí, ze v 200 MB souboru nebude pouze 50 ivs. Speciální ovladače bortí systém. Každa sebelepší aplikace stojí pár set dolarů. Používejte profesionální aplikace jako Aireplay, Wireshark, potažmo Linux. Podporovaná WiFi karta je samozřejmostí.

Jaká distribuce je nejvhodnější pro Hack WiFI ?

V zasade je u linuxovych distribuci jedno po cem sahnete. Zalezi co se komu libi a co kdo zvladne. User frendly je Ubuntu

Na mode monitor kašlu chci sniffovat. Je Asus pro mě to pravé ?

Ne. Promiskuitní režim na wifi kartách Asus je nonsens! Skoro každý Asus ma šmejd chipset nebo firmware.

Spustil jsem AiroPeek. Jak dlouho budu crackovat WEP klíč ?

AiroPeek neni WEP cracker. Dokaze schromazdovat pakety no bez potrebne znalosti nastaveni filtru a dalsiho programu [pro crack] je k nicemu. Nepodporuje vsechny WiFi karty a pro sprovozneni podporovane karty je potreba nahrat specialni ovladac. K nalezeni v instalacni slozce nebo na Home Page.

Používam Cain ale nezachytím žádne data

Abel & Cain je bez promiskuity (vhodne karty - Z-Com, Orinoco) k ničemu. V obdobné situaci se nacházite i v případě, že se nelze připojit na Access Point nebo do sítě. Pro úspěšné zachycení dat s kartou v promiskuitním režimu je potřeba platné připojení do sítě která je analyzována.

Nechápu tutoriál nebo text

Teoretickou i praktickou rovinu WiFi Hackingu lze diskutovat ve fóru AirDump.Cz. Další možnosti je navštívit náš IRC kanál. Ve fóru najdete vyřešené věci i odpověď na otázky kolem hardware, WiFi chipsetů, konfiguraci nebo úprav operačního systému Linux.

Kdo je WiFi Hacker ?

WiFi hacking potažmo WiFi Hacker je novotvar (neologismus). Označuje člověka který crackuje zabezpečení bezdrátu (WEP nebo WPA klíč) pro potěšení nebo profit. Slovo Hacking je (bez emocí) použito jako označení zejména pro nutnost široké znalosti mnoha technik, problematiky počítačových sítí, hardware, software, dovednost u vylepšováni hardware nebo firmware. V sítí narazíte na 2 druhy WiFi webů a hackerů. V první kategorii jsou aktivní lidé se zájmem o technologii v nejširších souvislostech. V druhé kategorii najdete subjekty které se na tom co děláte rádi svezou, jako třeba security portál který si privlastní cizí text a v security-portál fóru se pak nadělují těžké rady :)

Externí odkazy

Undergorund a Hacking Wall

Nejaké obrázky najdete v sekci Download (složka Images/Wallpaper). Pokud myslíte, že máte něco zajímavé podělte se. Kontakt.