Konfigurace WiFi karty Windows XP

Z AMP Sec
Přejít na: navigace, hledání

Konfigurace připojení pomocí technologie WiFi je ve Windows XP možná pouze v grafickém režimu. Konfiguraci a připojní lze realizovat pomocí vestavené zprývy připojení (Service Pack 2) nebo pomocí jednoduchého síťového managementu ve verzi Windows XP Service Pack 1.

Připojení na WiFi síť ve Windows XP

Kliknutím na ikonu bezdrátové karty v tray (na liště u hodin) vyvoláte konfigurační okno které umí oskenovat a zobrazit všechny dostupné sítě v dosahu karty. Access Point který ma slabý signál se zobrazí ale připojení na něj nemusí být úspěšné (u pokusu o připojení zmizí a správce sítí začne novou detekcí vysílačů).

Windows-tray.png

..nebo na ikonu (bezdratove) síťové karty v okně správa sítí (Network Manager).

Network-not-connected-manager.png

Od verze Service Pack 2 je defaultne nastaveno vyvolani dialogu ktery umi oskenovat a zobrazit bezdratove site v dosahu. V pripade, ze klik vyvola pouze informacni okno (informace o bezdratove karte) lze Manager vyvolat take klikem na menu Zobrazit bezdrátové sítě ktere je v informacnim okne vlevo dolu.

Wireless-network-manager-sp2.png

Na vybranou sit pak staci v okne kliknout (odkliknout otravnou hlasku, ze sit neni zabezpecena) a pokud je na AP automaticke pridelovani IP adresy (DHCP) tento postup vas pripoji a vse se automaticky nastavi.

Externí odkazy