Jak hacknout e-mail a ICQ

Z ICT security wiki | airdump.cz
Přejít na: navigace, hledání

Jak Hackovat pomocí telnetu, jak hackovat e-mail, jak hackovat pomocí google, jak hacknout síť nebo jak hacknout (hackovat) www, emailové schránky atd. jsou nejčastější témata v diskuzích a dotazy lidí hledajících informace o hackingu. Pokud patříš mezi lidi začínajíci tímto dotazem možná ti pomůže tento soupis pojmů. Kompletní sadu nástrojů pro detekci zranitelností, scanning, exploitaci obsahuje distribuce jako Backtrack nebo Wifislax.

Obsah

Jak Hackovat pomocí telnetu ?

Pomocí telnetu nikdy nic nehackneš. Jedná se v první řadě o archaický protokol (dnes používají americké universitní knihovny nebo nostalgici. Emailová (free mail) služba seznam.cz umožňuje připojení na schránku a čtení emailu pomocí telnetu. Na serveru towel blinkenlight můžeš telnetem podívat na ASCII film Star Wars. Telnet je služba která se skláda ze dvou části. Server a klientská aplikace. Pokud existuje server, IP adresa je možné klientskou aplikací realizovat připojení na telnet server. Port služby telnet je defaultně 23 a běžná konfigurace po třech neuspešných pokusech zablokuje IP adresu. I za použití automatizačního skriptu tudy cesta nevede. V Downloadu si můžeš stáhnout upravenou telnet server aplikaci která po spuštení na PC umí ovládat počítač (nejedná se o trójskeho koně ale lze ji tak použít).

Jak Hackovat e-mail ?

Další odvětví mytologie. Program na hackování emailu je mýtus. Hackovat email nelze. Můžeš uhádnout heslo, využít bezpečnostní chybu emailové aplikace nebo bezpečnostní chybu servrové aplikace a zkopírovat obsah složek na servru. Ano, budeš ale potřebovat víc než čtení návodu "jak hacknout email" - tudy cesta nevede. Raději si přečti jak na XSS nebo publikaci Hacking Linux.

Jak Hacknout www ?

Různe texty odkazující na aplikace Brutus, WEBCrack a další ignorujte. Tyto aplikace a techniky jsou neaktuální (minimálně 10 let). Pro orientaci v problematice se podívej na XSS. Vetšina serverů je provozována na Linux based operačních systémech po hlubší pochopení tématu se proto hodí publikace jako Hacking - Umění exploitace. Speciální distribuce na penetrační testy se jmenuje Backtrack Linux. Obsahuje 300 aktuálnich nástrojů pro penetrační testy. Na výuku WEB Hackingu se hodíe starší počítač ze kterého lze udělat testovací server a vrámci lokálni sítě testovat různe techhniky průniku. Pro tento účel se hodí operační systém DVL Damn Vulnerable Linux. Ten obsahuje (záměrně) kritické exploitovatelné chyby. Problematika hackingu Webu je popsána na AirDump.Cz nebo v textu o Metasploit Framework s názvem Exploitace Windows XP.

Jak se Hackuje ICQ ?

Jak se nabourat do icq? ICQ hackovat nelze. Lze nabourat servr nebo odchytit login a heslo. To ale stejně k ničemu není. Historii komunikace si každý ICQ klient ukládá v počítačí na kterém beží a existují klienti s možností logování historie úplně vypnout. Seznam kamarádů se ukláda i na servr ale taky v počítači. Aplikace jako ICQ Hack a podobné drísty nejsou nic jinačího než bruteforce a dnes je proti tomuto útoku zabezpečen každý server. Pokud je to co stáhnete nějaká odrůda sniffru použijte (pokud vám sniffer na Internetu k něčemu bude) raději rovnou Cain & Abel). Souhrn: ICQ Hack je ztráta času, blud.

Jak Hackovat pomocí Google ?

Google Hacking je trendy (sexy termín) pro pokročilé vyhledávací techniky s použitím operátoru a speciální syntaxe ve vyhledávači Google. Nejedná se o Hacking v pravém slova smyslu. Příklady pro lepší vyhledávaní jsou v textu Hacking Google.

Jak Hacknout síť ?

Hacknout síť nelze. Když už sítě tak můžeš uvažovat nad pojmem jak hacknout směrovač (bylo popsáno několik bezpečnostích chyb -> hledej Cisco). Pokud máš skill a umíš ovládat nejrozšířenejší protokol pro zprávu směrovačů (Cisco ma vlastní protokol i architekturu) pak se zabývej tím jak hackovat sítě.

Hacking WiFi

Je záměrně deformovaný pojem. Zavedl ho AirDump.Cz pro snadnější orientaci ve vyhledávačích. Výraz se na internetu záhadně ujal (používa ho řada webů i Hakin9) i když se jedná o chybu. Správne znění je Hacking WLAN. Obsah pojmu je testování zabezpečení, síla šifrovacího klíče (crack WEP nebo WPA (PSK) šifrovacího klíče). Materiál na toto téma najdeš v článku Hacking WiFi.

Jak hacknout iPhone

Podívejte se na iPhone FiveForty (Anglická iPod WiKi) nebo Flickr fotogalerie kde je detailně nasnímáno odblokování iPhone. Odblokování iPhone bez zásahu do software je popsán v BLOGu.

Jak vnímat Hacking ?

Hacking je soubor dovedností a především trénink. Když to myslíš vážně zapomeň na hackováni emailu a icq a nasměruj svou pozornost na projekty jako Hacking Games nebo seriózní čtení a aplikace, studium Linuxu a programovacích jazyků. Z důvodu mediální deformace významu slova Hacking se začal pro označení hackera používat termín elite nebo guru.

Osobní nástroje
Jmenné prostory

Varianty
Akce
Portál AMP
WiKi Navigace
Nástroje